Najciekawsze miejsca w Pieninach


Pieniny to malowniczo położony na południu Polski region. Trzeba przyznać, że jest to przepiękne miejsce o każdej porze roku. Zmieniająca się przyroda doskonale komponuje się z obecnymi tutaj zabytkami. Warto wiedzieć, że przy dobrych warunkach atmosferycznych możemy z wielu miejsc w Pieninach obserwować Tatry, które robią szczególnie duże wrażenie wtedy, gdy są ośnieżone. Podziwianie ośnieżonych szczytów, gdy my przebywamy w ciepłym miejscu robi wrażenie z pewnością na wszystkich turystach. Wiele osób wchodzi na szczyt Trzech Koron przede wszystkim po to, aby podziwiać te piękne góry z daleka.

Pieniny to jednak nie tylko góry. Znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc atrakcyjnych z zupełnie innych względów. Trzeba przyznać, że wypoczynek w Pieninach to doskonała okazja do zregenerowania sił i poprawienia swojego stanu zdrowia. Nienaruszone przez działalność człowieka tereny sprzyjają bowiem temu, aby po prostu wypocząć. W Pieninach znajdziemy mnóstwo ciekawych miejsc idealnych na przechadzkę czy spacer. Warto wybrać się z pewnością na najbardziej popularne szczyty tego pasma górskiego – Sokolicę i Trzy Korony (wikipedia.org/wiki/Trzy_Korony). Istnieje jednak wiele innych sposobów na ciekawe zagospodarowanie czasu w tym miejscu. Nie da się ukryć, że Pieniny bardzo często są wybierane przez turystów ze względu na możliwość zorganizowania tutaj spływu Dunajcem. Jest to jedno z bardzo niewielu miejsc oferujących tego typu atrakcje. Spływ Dunajcem to świetny sposób na wycieczkę z całą rodziną i podziwianie tej przepięknej okolicy. Początek spływu ma miejsce w Sromowcach, dlatego też w tej okolicy bardzo intensywnie rozbudowała się baza noclegowa. Wiele osób decyduje się na znajdujące się tutaj noclegi (). Sromowce Wyżne czy Sromowce Niżne to miejsca, w których znajdziemy mnóstwo kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych. Oczywiście, bardziej wymagający turyści mają również możliwość skorzystania z noclegów w hotelach czy eleganckich pensjonatach. Nie da się ukryć, że Sromowce Wyżne pełnią bardzo ważną funkcję w pienińskiej turystyce. Każdego roku powstaje tutaj wiele nowych miejsc noclegowych, co skłania kolejnych turystów do przyjazdu w te piękne strony.
Warto wybrać się w Pieniny, ponieważ jest to bardzo ciekawy i różnorodny turystycznie region. Znajdziemy tu mnóstwo różnych atrakcji, które umilą nam czas podczas wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *