Park Przyjaciół Pustkowa koło Pogorzelicy


Pogorzelica to piękna miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim (info zachodniopomorskie)  w bliskim sąsiedztwie kilku miejscowości, zawierających bardzo ciekawe atrakcje. W samej Pogorzelicy główną atrakcją jest szeroka i piaszczysta plaża, przy której znajduje się strzeżone, letnie kąpielisko. W miejscowości znajduje się też bardzo dużo przestrzeni dającej możliwość pieszych czy rowerowych wędrówek. W Pogorzelicy znajdują się też kąpieliska, kilka knajp oraz sklepików.

W oddalonym o jakieś dziesięć kilometrów od Pogorzelicy Pustkowie znajduje się niezwykle urokliwy Park Przyjaciół Pustkowa, zlokalizowany przy tak zwanym Bałtyckim Krzyżu Nadziei (info Bałtycki Krzyż Nadziei). Bałtycki Krzyż Nadziei to wierna kopia krzyża znajdującego się na Giewoncie. Jego odsłonięcie miało miejsce w 2007 roku. Konstrukcja ma 19 metrów wysokości, a więc jest o półtora metra wyższa od tatrzańskiego pierwowzoru. Krzyż jest też cięższy o blisko 2 tony (waży 4,5 tony). Na placu obok krzyża, znajduje się także replika okrętu, tzw. Statek EXPO. Wykonano go na wystawę EXPO 2000 jako element ekspozycji województwa zachodniopomorskiego. Park to niezwykle interesujące miejsce, zwiedzając go można się dosłownie poczuć jak w raju. Są tu piękne, rozmaite gatunki roślinności nadmorskiej, drzewa, krzewy, cudowne morskie powietrze, przepełnione jodem. Spacerując po parku wciąż słyszy się szum Morza Bałtyckiego, gdyż park leży przy samym jego brzegu. Nadanie obecnej nazwy to inicjatywa sołtysa Pustkowa i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa, dedykowana turystom i wszystkim tym, którzy ukochali sobie tę spokojną, nadmorską miejscowość. Nazwę nadano po zakończonej w 2013 roku rewitalizacji parku.

Pogorzelica to przepiękne miejsce, które jest świetnie zagospodarowane oraz położone w idealnym miejscu. Położenie miejscowości daje dostęp do rozmaitych, okolicznych atrakcji. To wszystko sprawia, iż Pogorzelica stała się stolicą tego regionu i co roku zjeżdżają tu setki turystów z całej Polski, aby posmakować uroków nadmorskiego życia w spokojnej miejscowości. Pogorzelica ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, wraz z bazą noclegową (noclegi Pogorzelica), zapewniającą najlepszy, bezpieczny nocleg w okolicy. Z pewnością warto zatrzymać się tutaj na dłużej. Zakwaterowanie w tej urokliwej okolicy chociaż na kilka dni, zwraca wszystkie koszty związane z wyjazdem nawet z południa Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *