Święto Rabczańskiej Solanki w Rabce-Zdroju


Rabka-Zdrój to miasto, które zlokalizowane jest na terenie województwa małopolskiego. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy korzystają z dobrodziejstw natury tego regionu, ale także z atrakcji oraz wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Urząd Miasta. Baza noclegowa pomaga w odnalezieniu odpowiedniego miejsca do zatrzymania się w tym mieście: pensjonatów, domków gościnnych oraz hoteli. W Rabce-Zdrój funkcjonuje również świetnie rozwinięta sieć gastronomiczna. Znajdziemy tutaj zarówno karczmy, bary jak i restauracje, które serwują lokalne przysmaki oraz dania według tylko tutaj znanych receptur. Można tutaj skosztować bryndzy, kwaśnicy oraz pysznego drożdżowego ciasta.

Rabka-Zdrój to miejsce, w którym co roku odbywają się różne wydarzenia kulturalne. W miejskim teatrze dziecięcym co roku odbywa się mnóstwo spektakli, które przyciągają małych widzów oraz ich opiekunów. Bardzo dużą popularnością cieszy się kino o nazwie „Śnieżka”, które emituje filmy zarówno w 2D oraz 3D. Cyklicznym wydarzeniem, które trwa dwa dni jest Święto Rabczańskiej Solanki. Podczas tego wydarzenia uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach i powalczenia o ciekawe nagrody oraz uczestniczenia w zajęciach jogi lub kick boxingu.

Miłośnicy kinematografii mogą wybrać się na darmowy seans pod gwiazdami. Z okazji tego wydarzenia kulturalnego organizowane są również rajdy rowerowe o nazwie „Gwieździsta trasa”, która polega na tym, że kilka dwunastoosobowych grup wyjeżdża z różnych miejsc województwa małopolskiego, jednak zmierzają do tego samego celu czyli rynku w Rabce. Podczas tego rajdu sponsorzy płacą każdemu uczestnikowi za wszystkie przejechane kilometry, natomiast pieniądze uzbierane podczas tej trasy przekazywane są na dziecięce uzdrowiska oraz na inne akcje charytatywne. Rajd ten cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i osób odwiedzających. Ta ciekawa inicjatywa powstała osiemnaście lat temu i stała się już tradycją, która trwa do dzisiaj i jest wspierana przez Urząd Miasta. Podczas dwóch dni festynów odbywają się również kwesty na cele charytatywne. Co roku uzbierane sumy pieniędzy rosną, a to wszystko dzięki hojności mieszkańców i turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *