Tropem sakralnych zabytków w Lublinie


Stolicą wschodniego terenu Polski jest Lublin, czyli jedno z największych miast położonych na tym terenie. Może pochwalić się szybkim tempem rozwoju oraz rozbudowy. Od wielu lat stanowi on bardzo atrakcyjne miejsce turystyczne dla wielu osób, zarówno z Polski jak i z wielu innych państw.

Internetowe bazy noclegowe (Lublin noclegi – baza)  to ogromne ułatwienie dla wszystkich przyjeżdżających tutaj turystów, którzy zatrzymują się w Lublinie na dłużej. W mieście tym funkcjonuje wiele punktów turystycznych, w których istnieje możliwość wybrania opcji zwiedzania miasta z przewodnikiem, który w ciekawy sposób potrafi przybliżyć historię oraz opowiedzieć ciekawe legendy krążące o tym miejscu. Unikatowy klimat sprawia, że przyjeżdżający tutaj turyści wracają po pewnym czasie. Jedną z piękniejszych budowli znajdujących się na terenie jest Archikatedra Lubelska św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Została ona ozdobiona zachwycającymi, wykonywanymi ręcznie malowidłami, które prezentują sceny zaczerpnięte z Pisma Świętego.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Baszta Gotycka, która jest pozostałością po murach obronnych miasta. Obiekt ten świetnie oddaje klimat Lublina znanego nam tylko z historii i opowiadań. Jednym z piękniejszych zabytków z listy obiektów sakralnych jest Bazylika ojców Dominikanów św. Stanisława Biskupa i Męczennika, która została wybudowana w XIII wieku. Według panujących tutaj legend, w świątyni tej od XV wieku znajduje się relikwia Drzewa Krzyża Świętego, która niestety została skradziona. Zwiedzanie jest bezpłatne. Istnieje możliwość wizytowania tego obiektu razem z przewodnikiem. Unikatowym miejscem jest Brama Rybna, pochodząca z XV wieku. W miejscu tym odbywał się handel rybny. Bardzo popularnym punktem wypraw jest Wieża Trynitarska, która pełni funkcję punktu widokowego. Posiada ona wysokość około 60 m n.p.m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *