Udana wycieczka do Chmielna


Ludzie uwielbiają podróżować po całym kraju, bo nie brakuje w nim miejsc, które zachwycają i zapewniają miłe wrażenia. Bardzo wiele osób odwiedza teren Kaszub, bo te okolice w szczególny sposób kuszą turystów. To malownicza okolica, słynąca z dużych, czystych jezior, gdzie można wspaniale wypocząć przez cały rok. Na Kaszubach leży też ciekawa miejscowość Chmielno, która słynie z wyrobów garncarskich, szczególnie tych produkowanych w warsztacie znajdującym się w rodzinie Neclów od wielu pokoleń.

Chmielno to też piękne jeziora: Białe i Kłodno, na których można uprawiać sporty wodne, pływać łódkami, wędkować czy kąpać się na kąpieliskach specjalnie do tego wytyczonych. W mieście tym bardzo wiele się dzieje, duży nacisk kładzie się tutaj na tradycje kulturowe. Dlatego obchodzi się tu wiele uroczystości, np topienie Marzanny, powitanie Nowego Roku przez bazurnistów czy biesiady nad jeziorem. Chmielno jest też ośrodkiem hafciarstwa kaszubskiego, znajduje się tu też znany warsztat garncarski rodziny Neclów, który nadal czynnie działa i tworzy nowe produkty.

Jeśli chodzi o noclegi, to propozycji jest tu mnóstwo. Każdy turysta znajdzie tu dla siebie odpowiedni nocleg, który spełni jego wszystkie oczekiwania. Warto się rozejrzeć wśród domków letniskowych, bo to bardzo ciekawa propozycja. Domki mają charakter całoroczny, dzięki temu można je wynająć w dowolnym miesiącu w roku. Poza nimi baza noclegowa proponuje też gospodarstwa agroturystyczne, które są alternatywą dla kwater prywatnych. Takie gospodarstwa zapewniają też inne poboczne atrakcje, związane z pobytem na wsi. Można w nich pojeździć konno, pooglądać zwierzęta zagrodowe, zjeść smaczne regionalne potrawy itp. Nic więc dziwnego, że propozycje te cieszą się szczególną popularnością. W mieście można sobie też wynająć pokój w pensjonacie bądź hotelu, bo i takich propozycji tu nie brakuje. Niezależnie od tego, co się wybierze, pobyt w Chmielnie na pewno będzie udany. To miasto, jak i jego mieszkańcy są bardzo przyjaźni i mili, dlatego urlop tu na pewno przyniesie same pozytywne wrażenia. Co istotne nie jest tu zbyt drogo, dlatego nikogo takie wczasy nie wykosztują. Warto poznać bliżej te okolice, bo naprawdę warto. Każdy wschód i zachód słońca nad jeziorem jest niezapomnianym przeżyciem.

4 thoughts on “Udana wycieczka do Chmielna

  1. Ja polecam u gospodarzy w domkach albo pensjonatach, tradycyjny klimat i na super jedzonko można się załapać 😀

  2. @alex.son racja, jedzonko najlepsze. My mieliśmy nocleg w Chmielnie w takim domu, gdzie gospodyni nam gotowała, przepyszne było !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *