Wakacje w Beskidzie Sądeckim – Tylicz


Beskid Sądecki to znakomite miejsce zarówno na wakacje jak i na wypoczynek zimowy. Piękne tereny, wspaniałe góry aż zachęcają do podjęcia wszelkich sportów zimowych oraz wędrówek pieszych, rowerowych czy też konnych. Najsłynniejszą miejscowością w Beskidzie Sądeckim jest Krynica-Zdrój. Jest to naprawdę piękne miasto, jednak co roku przybywa tu ogromna ilość turystów. Odpowiedź na to pytanie to Tylicz. Jest to wieś położona zaledwie 7 km od słynnej Krynicy-Zdroju. Co o niej warto wiedzieć? Przede wszystkim to, że zachwyca wszystkich swoją malowniczością. Ponadto znajduje się tutaj świetnie rozwinięta baza noclegowa. Na hasło „noclegi Tylicz online” znajdziemy nie tylko noclegi w pensjonatach, lecz również w willach. Każdy będzie mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

A jakie atrakcje oferuje nam Tylicz? Przede wszystkim nie można zapominać, że jest to miejscowość położona w sercu Beskidu Sądeckiego. A zatem mamy tutaj wiele szlaków prowadzących na przeróżne szczyty. Idealnym przykładem jest tutaj szlak żółty prowadzący dookoła Krynicy, czerwony, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na cały Beskid Sądecki i Niski czy też szlak czarny. Oczywiście, warto także wybrać się na spacer zwykłymi ścieżkami po polach i lasach. Co więcej – warto wiedzieć, że ciekawą odmianą dla klasycznej wędrówki jest Nordic Walking. Wypożyczalnie kijków znajdziemy zarówno w Tyliczu, jak i w Krynicy.

Warto także dodać, że wyżej wspomniane szlaki i ścieżki możemy także pokonać rowerem albo konno. Jeśli zaś nigdy nie próbowaliśmy jazdy konnej dobrze będzie umówić się na pierwszą lekcję w jednej z wielu okolicznych stadnin – to może być przecież początek wspaniałej pasji! Ciekawym pomysłem jest również pokonywanie zimą tych malowniczych terenów na nartach biegowych. Przechodzimy tym samym do kolejnej atrakcji, jaką oferuje miasto – jest to bowiem miejsce idealne dla osób, które uwielbiają uprawiać sporty zimowe. Znajduje się tu wiele tras i stoków narciarskich, tor do zjeżdżania na sankach oraz lodowiska. Oczywiście, odpowiednie sprzęty można wypożyczyć na miejscu. Czy pozostaje coś jeszcze? Oczywiście! Nie można zapominać, że w samym Tyliczu znajdują się również zabytki, które warto zwiedzić. Ponadto znajduje się tutaj także Park Zdrojowy z Pijalnią Tyliczanką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *