Z pięknymi widokami i historią w tle: Cisna


Szukając spokojnego miejsca z niesamowitym urokiem i wspaniałymi widokami, bez wątpienia swoją uwagę powinniśmy zwrócić na Cisną. Wieś położona jest w województwie podkarpackim w powiecie leskim. Krajobraz zdeterminowany jest przez górskie tereny leśne, co gwarantuje nam wspaniały klimat i cudowny widok z okna, który będzie nas miło witał każdego dnia.

Bieszczady to rejon popularny wśród turystów, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy do dyspozycji mamy wspaniałe trasy zjazdowe, zróżnicowane pod kątem poziomu trudności. Wyciągi w Cisnej należą do zadbanych, a okoliczne wypożyczalnie sprzętu proponują duży wybór, od nart, przez deski snowboardowe, aż po skutery śnieżne i usługi profesjonalnych instruktorów, z których warto skorzystać, jeśli stawiamy pierwsze kroki w śnieżnym szaleństwie. W ten sposób wypracujemy dobre nawyki, które w przyszłości będą owocowały świetną techniką.

Baza noclegowa [tu: ] jest bardzo dobrze rozwinięta i świetnie zlokalizowana. Cisna to około 30 ośrodków wczasowych, które zapewniają pełny komfort wypoczynku w miłej atmosferze. Wyjeżdżając w te rejony, pamiętajmy jednak o wcześniejszej rezerwacji pokoju, co jest podstawą do bezstresowego pobytu. Szukając rozrywki do dyspozycji, mamy o wiele więcej niż przytoczone wcześniej przykłady. Zwłaszcza latem, kiedy to na przepływającej tędy Solince odbywają się regularnie spływy kajakowe, w których możemy wziąć udział. Do dyspozycji mamy również szlaki turystyczne, oplatające miasteczko, które pozwalają nam zapoznać się z tutejsza fauną i florą, a także niezwykle urokliwą panoramą okolicy.

Nie bez znaczenia są również tutejsze zabytki, którym warto poświęcić swój czas. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim cmentarz znajdujący się blisko cerkwi, datowany na rok 1842. Znajdziemy tu także kościół św. Stanisława Biskupa z roku 1914 oraz figurę Matki Boskiej, która przyciąga uwagę wszystkich przyjezdnych. Wszystko to powoduje, że Cisna jest doceniana wśród turystów, lubiących spokojny wypoczynek w pięknych i niesamowitych miejscach.

Cisna jest małą osadą, która posiada zaledwie około 500 mieszkańców, co zapewnia nam prywatność podczas pobytu w tym miejscu, możemy więc liczyć, że nasz wypoczynek będzie spokojny, a mieszkańcy sympatyczni. Nie bójmy się zwiedzać za pomocą kolejki wąskotorowej, datowanej na XIX wiek, która zawiezie nas w ciekawe miejsca, a sama w sobie jest niezwykle interesująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *